Skup srebra w Warszawie

Nasza Galeria prowadzi skup przedmiotów srebrnych i platerowanych. Jeżeli nie jesteś pewien, czy posiadany przez Ciebie przedmiot posiada wartość wynikającą nie tylko z samej obecności cennego surowca, ale i z powodu szczególnych walorów estetycznych i/lub zabytkowych, zapraszamy do kontaktu z naszą Galerią w Warszawie. Dokonamy wstępnej wyceny, uwzględniając wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na wartość przedmiotu.

Co wpływa na cenę przy sprzedaży srebra

Skup srebra w Galerii Rafał w Warszawie - przykładowy srebrny produkt

Rzemiosło jest szczególnie cenione przez kolekcjonerów. Jest niezwykle atrakcyjnym elementem wystroju wnętrz. Od sprzętów wytwarzanych maszynowo odróżnia je jednak solidność wykonania i wykorzystanie szlachetnych materiałów. Dzięki temu posiada o wiele większą wartość materialną. W przypadku srebra, tak jak i w przypadku innych zabytkowych przedmiotów, istnieje szereg czynników mających wpływ na cenę. Najważniejszym jest próba, a poza nią również jego waga, punce oraz stan zachowania. Istotna jest oczywiście także wartość artystyczna przedmiotu. Przedmioty srebrne stanowią doskonałą lokatę kapitału „na każdą kieszeń”. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno niewielkie srebrne elementy galanterii stołowej, jak i niezwykle oryginalne jednostkowe przedmioty srebrne – produkowane na specjalne zamówienie.

Srebra dostępne w naszej aktualnej ofercie znajdą Państwo w zakładce "rzemiosło”. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty, a w razie dodatkowych pytań do kontaktu z nami pod podanym adresem mailowym lub numerem telefonu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Co nas interesuje? Ze względu na to, że przez wieki wyroby ze srebra spełniały nie tylko funkcje użytkowe i estetyczne, ale również stanowiły o statusie społecznym i były formą lokaty kapitału, wiele bardzo cennych przedmiotów zostało zrabowanych lub przetopionych. Z tego powodu zabytkowe przedmioty srebrne są dziś szczególnie cenne.
W kręgu naszych zainteresowań znajdują się wysokiej jakości przedmioty srebrne i platerowane. Stale poszukujemy zabytkowych sreber polskich, rosyjskich, niemieckich i innych. Szczególnie tych pochodzących z przełomu XVIII i XIX w., ale również późniejszych. Z przyjemnością przyjrzymy się również interesującym przedmiotom platerowanym (Fraget, Norblin, bracia Henneberg itd.).

Skup srebra w Galerii Rafał w Warszawie - przykładowy srebrny produkt