Jak sprzedać dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego

Szanowni Państwo, oprócz zakupów chcielibyśmy także zachęcić do zgłaszania nam ciekawych obiektów. Jeżeli są Państwo zainteresowani sprzedażą prosimy o kontakt w dogodny dla Państwa sposób:

  • osobiście, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym,
  • drogą mailową (prosimy o przesłanie zdjęcia, autora, wymiarów, techniki oraz inne informacje jakie uda się odczytać na obiekcie – podpisy, napisy, nalepki na odwrocie),
  • telefonicznie

Rozpatrujemy każdą ofertę. Placówka Galerii znajduje się w Warszawie, jednak istnieje także możliwość dojazdu do Państwa. W niektórych przypadkach potrzebujemy kilku dni w celu weryfikacji autentyczności obiektu.

 

Antyki do sprzedania – serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do nas!

 

Warunki sprzedaży

Przedmiotem obrotu są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego stanowiące własność Galerii, oraz powierzone do sprzedaży przez klientów. Obiekty znajdujące się w kręgu naszych zainteresowań kupujemy za gotówkę. Transakcje realizujemy od razu po podpisaniu umowy. Istnieje również możliwość sprzedaży komisowej, a prowizja jest negocjowana. Jednocześnie informujemy iż umowa komisu zostaje zawarta na czas nieokreślony, jednak w przypadku kiedy nie widzimy już możliwości sprzedaży obiektu, komitent w ciągu 14 dni od daty powiadomienia go o tym fakcie jest zobowiązany do odbioru. Po tym terminie obiekt zostaje przeniesiony do magazynu, a przy jego odbiorze pobierana będzie opłata za składowanie w wysokości 5% miesięcznie od ustalonej ceny sprzedaży. W przypadku przedmiotów, które muszą być poddane głębszej analizie przyjmowane są one na umowę depozytową. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne sprzedawanych obiektów.